Neuromonitoring w telewizji

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
17 października 2018
W dniu 18.10.2018 o godz. 6:50 rano, w programie drugim Telewizji Polskiej (TVP2) zostanie wyemitowany odcinek 4 audycji "Operacja Zdrowie!" z udziałem lekarzy naszego Szpitala. Emitowany cykl telewizyjny ma na celu popularyzację najnowszych osiągnięć medycyny, w tym wypadku z zakresu neurochirurgii funkcjonalnej.
Przedstawione w nim zostaną nowoczesne metody operacyjnego leczenia guzów mózgu z wykorzystaniem neuromonitoringu śródoperacyjnego i neuronawigacji oraz relacja z zabiegu usunięcia guza kąta mostowo-móżdżkowego w tutejszym Oddziale Neurochirurgii przeprowadzonego przez doktora Dariusza Szarka z wykorzystaniem neuromonitoringu prowadzonego przez doktora Lecha Kipińskiego z Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym. Udział w programie wezmą także Ordynator Oddziału Neurochirurgii doktor Andrzej Kurza, asystujący w zabiegu doktor Jakub Kurza, oraz dr Sławomir Bereza z Działu Radiologii.
Neuromonitoring śródoperacyjny jest metodą umożliwiającą redukcję ryzyka wystąpienia deficytu neurologicznego w wyniku leczenia neurochirurgicznego, w oparciu o rejestrację licznych potencjałów elektrycznych z ciała pacjenta, związanych ze stymulacją chorego podczas zabiegu oraz mapowaniem ważnych obszarów funkcjonalnych w układzie nerwowym. Metoda ta stosowana jest z sukcesami w naszym szpitalu już od kilku lat.
 
 
 
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-17
Data publikacji:2018-10-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1062