Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Aktualności

Artykuły

 • Akcja krwiodawcza w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego - 23.06.2021 r.

  Szanowni Państwo,

  Zbliżające się wakacje to okres, w którym do punktów krwiodawstwa zgłasza się mniej krwiodawców, niż w innych miesiącach. Tymczasem z powodu zwiększonego ruchu na drogach przybywa rannych, którym krew często ratuje życie. Dodatkowo w związku sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, zapotrzebowanie na krew jest ogromne, dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa już po raz 31. organizuje akcję oddawania krwi. Zostanie ona przeprowadzona w najbliższą środę, 23 czerwca br. na parkingu przed siedzibą Urzędu przy Wybrzeżu J. Słowackiego 12-14, w godzinach 9:00-13:00. Krew będzie można oddać w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

  Zwracam się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie urzędowej akcji krwiodawczej wśród Pracownic i Pracowników. Zapotrzebowanie na krew jest ogromne, potrzebni są dawcy wszystkich grup krwi, a szczególnie: A Rh-, A Rh+, B Rh-, O Rh-, O Rh+ .

  Dzięki naszej akcji zapasy krwi w dolnośląskich szpitalach powiększą się! 

  Podczas akcji obowiązywać będą dodatkowe procedury wdrożone na czas epidemii koronawirusa, aby krwiodawcy byli w odpowiedni sposób chronieni.

  Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów, po lekkostrawnym posiłku. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL.

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu informuje równocześnie, że krew można oddawać nie tylko podczas takich akcji wyjazdowych jak ta planowana w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, ale także stacjonarnie w siedzibie i oddziałach RCKiK we Wrocławiu, Głogowie, Legnicy i Lubinie.

  Czytaj Więcej o: Akcja krwiodawcza w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego - 23.06.2021 r.
 • wyróżnione

  Szanowni Państwo,


  Uprzejmie informujemy, że dzień
  14 stycznia 2022 r. (piątek)
  w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka – Centrum
  Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu
  jest dniem wolnym od pracy
  (wyznaczonym za przypadający w sobotę 01 stycznia 2022 r. dzień świąteczny)


  W związku z powyższym administracja szpitala,
  sekretariaty oddziałów, poradnie specjalistyczne,
  rejestracje i pracownie diagnostyczne
  będą w tym dniu NIECZYNNE.

  Czytaj Więcej o:
 • Oddychaj! Ćwiczenia oddechowe w trakcie oraz po przebyciu COVID-19 wyróżnione

  • Lekarze i rehabilitanci podkreślają, że proste ćwiczenia oddechowe, które można wykonywać samodzielnie w domu są kluczowe do odzyskania sprawności i poprawy wydolności płuc.

   

  • Częstymi problemami towarzyszącymi chorobie COVID-19 są duszności, kaszel oraz bóle klatki piersiowej. Film instruktażowy przedstawia ćwiczenia, które warto znać i stosować, aby złagodzić dolegliwości i odzyskać kontrolę nad oddechem. Spot został nakręcony z udziałem specjalistów ze Szpitala im. dra Sokołowskiego w Wałbrzychu.

  Link:   https://wroclaw.tvp.pl/57670562/covid19-oddychaj?fbclid=IwAR29hdI6dwPY-Dhax0LlOu_KWe5IX2oYlFEHlPrLvm03EMGyZdJFipadlOQ

  Czytaj Więcej o: Oddychaj! Ćwiczenia oddechowe w trakcie oraz po przebyciu COVID-19
 • Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat wyróżnione

  Zgodnie z Komunikatem nr 15 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka informuje, że od dnia 14.12.2021 r. w tut. Szpitalu rusza rejestracja szczepień dla dzieci powyżej 5 r.ż.

  Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 14:00  pod nr tel. 71 306 41 42

  Czytaj Więcej o: Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat
 • PACJENTOM SZPITALA im. MARCINIAKA POMOŻE ROBOT DO NEUROREHABILITACJI wyróżnione

  Nowoczesne urządzenie trafiło właśnie na Oddział Rehabilitacji. Robot przeznaczony jest dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi. Ma pomóc odzyskać siłę i ruchomość kończyn chorym - m.in. po udarach.


  Dr Paweł Kornafel, ordynator Oddziału Rehabilitacji: - Maszyna wspomaga wykonywanie ruchów lub wykonuje ruchy za pacjenta – wyjaśnia. - Jego główną zaletą jest to, że po podłączeniu elektrod, potrafi sczytywać i obrazować na monitorze pracę mięśni. Odbiera impulsy z mięśni, ocenia ich siłę i graficznie to zapisuje. To daje pacjentowi i fizjoterapeucie informację zwrotną, czyli tzw. feedback.

   

  Przy użyciu robota można zastosować terapie na staw łokciowy, barkowy, nadgarstkowy, kolanowy i skokowy. Z pomocy robota korzystają już pierwsi pacjenci, m.in. pan Jerzy, który przeszedł udar i ma częściowy niedowład prawej strony ciała.


  Fizjoterapeutom i przede wszystkim naszym pacjentom - życzymy skutecznej rehabilitacji ze wsparciem nowego sprzętu.


  Robot do neurorehabilitacji to część ogólnopolskiego programu POLKARD (doposażenie szpitali w urządzenia do nowoczesnej rehabilitacji neurologicznej).

  Czytaj Więcej o: PACJENTOM SZPITALA im. MARCINIAKA POMOŻE ROBOT DO NEUROREHABILITACJI
 • Numery telefonów kontaktowych dla rodzin pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 wyróżnione

  W związku z wydzieleniem w strukturach Szpitalu im. Marciniaka odcinków dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 poniżej przedstawiamy numery telefonów, pod którymi można uzyskać informację o stanie zdrowia Pacjentów:

   

  Odcinek COVID I - na bazie Oddziału Kardiologii (III piętro):

  • numer telefonu do dyżurki lekarskiej: 71 306 47 32,    71 306 47 11
  • numer telefonu do dyżurki pielęgniarskiej: 71 306 47 22

   

  Odcinek COVID II - na bazie Oddziału Chirurgii Plastycznej (III piętro):

  • numer telefonu do dyżurki lekarskiej: 71 306 46 89,    71 306 46 81
  • numer telefonu do dyżurki pielęgniarskiej: 71 306 46 77,     71 306  46 78

   

  Odcinek COVID III - na bazie Anestezjologii i Intensywnej Terapii  (I piętro):

  • numer telefonu do dyżurki lekarskiej: 71 306 43 43
  • numer telefonu do dyżurki pielęgniarskiej: 71 306 43 46
  Czytaj Więcej o: Numery telefonów kontaktowych dla rodzin pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2
 • KINGA PREIS W SPOCIE KAMPANII „SERCE KOBIETY” wyróżnione

  Nasza kampania społeczna "Serce Kobiety" trwa. Jej przesłanie skierowane jest głównie do kobiet po 55 roku życia, które narażone są na choroby naczyniowo-sercowe. To właśnie u pań po menopauzie choroby serca i naczyń są główną przyczyną śmierci.

  Dr hab. Joanna Jaroch, ordynator Oddziału Kardiologii w szpitalu im. Marciniaka: - Boimy się umrzeć na raka piersi, tymczasem w okresie menopauzy nasze serca tracą ochronny wpływ żeńskich hormonów, tj. estrogenów. Jesteśmy bezobjawowe, a zaczyna się u nas rozwijać miażdżyca, która z czasem może się objawić zawałem mięśnia sercowego lub udarem mózgu.

  Dlatego bardzo ważna jest świadomość tych procesów wśród kobiet i regularne badania. Wystarczy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego oraz sprawdzić ciśnienie tętnicze, poziom glukozy i cholesterolu.

  W ramach kampanii, działa w szpitalu specjalna infolinia: 71/ 306 47 30 (od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 – 15:00). Pod tym numerem telefonu można porozmawiać z lekarzami z Oddziału Kardiologii.

  Ambasadorką i „twarzą” kampanii „Serce Kobiety” jest aktorka Kinga Preis. Zobaczcie spot z jej udziałem.

  Więcej informacji na stronie: 
  https://www.szpital-marciniak.wroclaw.pl/sercekobiety/


  Piszcie do nas: serce.kobiety@szpital-marciniak.wroclaw.pl

  Czytaj Więcej o: KINGA PREIS W SPOCIE KAMPANII „SERCE KOBIETY”
 • Stypendia wyróżnione

  Zarząd Województwa Dolnośląskiego z dniem 27 października 2021r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów w wysokości 1500,00zł brutto miesięcznie, w okresie

  od 1 października 2021r. do 30 czerwca 2022r.,

  dla studentów III roku studiów pierwszego stopnia kształcących się na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne.

   

  Szczegóły (pdf)

  Czytaj Więcej o: Stypendia
 • Szczepienia COVID-19, dawka przypominająca wyróżnione

  Szanowni Państwo,


  zgodnie z komunikatem MZ od 2 listopada 2021 r. rozpoczną się szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen.

  Przypominającą dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.
  Rejestracja od poniedziałku do piątku,  od 11:00 do 14:00 tel. 71 306 41 42 lub zgłoszenie e-mailem: szczepienia@szpital-marciniak.wroclaw.pl  z podaniem telefonu do kontaktu.

  Czytaj Więcej o: Szczepienia COVID-19, dawka przypominająca