Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Szczepienia przeciw COVID-19 – Informacje praktyczne

Szczepionka przeciwko COVID-19 stanowi jeden z kluczowych elementów walki z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Wyzwalając w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał stymuluje ona komórki odpornościowe tak, aby chroniły przed zachorowaniem i możliwym ciężkim przebiegiem COVID-19.

Pokonanie epidemii jest możliwe tylko poprzez przerwanie transmisji wirusa z człowieka na drugiego człowieka. Zatem wszyscy musimy być odpowiedzialni i solidarni, gdyż każdy z nas, poddając się szczepieniu, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń.


Dostępność terminów szczepień przeciw COVID-19 jest uzależniona od dostaw kolejnych dawek szczepionki do Szpitala im. Marciniaka.

Szpital, wraz z deklaracjami otrzymania kolejnych dawek szczepionek, na bieżąco udostępniał będzie wolne terminy szczepień. Do wszystkich zarejestrowanych osób będą systematycznie wysyłane wiadomości SMS, informujące o wyznaczonym terminie szczepienia, bądź bezpośrednio będą się z Państwem kontaktowali pracownicy Szpitala.

Ile czasu powinno upłynąć pomiędzy dawkami szczepionki?

  • czas minimalny to 21 dni,
  • jeżeli pacjent nie uzyskał kwalifikacji do szczepienia w trakcie planowanego drugiego terminu, należy przyjąć drugą dawkę szczepionki możliwie najszybciej.

 

Jak wygląda szczepienie i jak się do niego przygotować?

  • do szczepienia należy zgłosić się punktualnie w wyznaczonym terminie,
  • należy wydrukować kwestionariusz kwalifikacyjny, wypełnić go w dniu szczepienia i zabrać ze sobą, jeśli jest to niemożliwe należy przyjść 10 minut wcześniej i wypełnić kwestionariusz dostępny w poczekalni,
  • po kwalifikacji lekarskiej następuje podanie szczepionki,
  • po zaszczepieniu należy pozostać w poczekalni przez 15-30 minut ze względu na ryzyko wstrząsu anafilaktycznego (punkty szczepień przygotowane są na taką ewentualność i zabezpieczone są w zestawy przeciwwstrząsowe),
  • informacje o zaszczepieniu będą dostępne w internetowym koncie pacjenta.