Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

ROZPOCZĘCIE ROKU AKADEMICKIEGO NA WYDZIALE MEDYCZNYM PWr

Politechnika Wrocławska jest pierwszą uczelnią techniczną w Polsce, która uruchomiła kierunek lekarski. W środę odbyła się pierwsza immatrykulacja studentów I roku Wydziału Medycznego na PWr.

Nasz szpital jest bazą kliniczną i dydaktyczną nowego Wydziału Medycznego. Nasi lekarze specjaliści od października rozpoczęli już zajęcia ze studentami. Na początek jest ich 60, ale władze uczelni zapowiadają, że w przyszłym roku akademickim studentów ma być co najmniej drugie tyle. - To dla mnie bardzo ważna i wzruszająca chwila - mówił prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego na Wydziale Medycznym. - Nigdy nie widziałem studentów medycyny, a tu proszę są na naszej uczelni! - żartował. - Utworzenie kierunku lekarskiego to najważniejszy projekt, który procedowaliśmy w tym roku - dodał.
W programie studiów jest dużo zajęć praktycznych, a tzw. godziny przy łóżku pacjenta zaczną się już na I roku. Studenci w małych (6-osobowych) grupach ćwiczeniowo-klinicznych będą mieli zajęcia m.in w naszym szpitalu.
Politechnika Wrocławska podpisała umowy z 8 szpitalami i ośrodkami medycznymi właśnie w sprawie współpracy klinicznej. Jesteśmy aktualnie w trakcie tworzenia klinik na bazie naszych niektórych oddziałów.
Wydział zatrudnia już ponad 60 nauczycieli akademickich.