Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

WND-POIS.12.01.00-00-281/08

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH Priorytet XII – Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia Działanie 12.1 „Rozwój systemy ratownictwa medycznego” Projekt pt.:" Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala im. T. Marciniaka we Wrocławiu” nr WND-POIS.12.01.00-00-281/08

Realizacja Projektu odbywa się w oparciu o zawartą w dniu 24 września 2012 r. umowę o dofinansowanie (nr UDA-POIS.12.02.00-00-281/08-00) z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia  w Warszawie . 

Całkowity koszt realizacji Projektu: 3 258 844,99 zł

Koszty kwalifikowalne:  2 388 024,00 zł.

Struktura  finansowania realizacji przedsięwzięcia przedstawia się następująco /według wartości brutto/:

  • środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2 388 024,00 zł.
  • udział własny Beneficjenta: 870 820,99 zł

Okres realizacji projektu: IV kwartał 2012r. – III kwartał 2013r.

W wyniku realizacji projektu został zakupiony następujący sprzęt medyczny: respiratory stacjonarne oraz transportowe, analizator parametrów krytycznych, przewoźny aparat RTG do robienia zdjęć, Platforma ForceTriad z wyposażeniem, bronchoskop, defibrylatory, pompy objętościowe oraz strzykawkowe, aparaty do znieczulenia, kardiomonitory, systemy ogrzewania pacjenta, aparat do ogrzewania płynów infuzyjnych, aparaty USG oraz EKG, ssaki elektryczne, kapnometry, wózki reanimacyjne z wyposażeniem, łóżka reanimacyjne, wózki do przewożenia pacjentów, wózki zabiegowe oraz stoliki zabiegowe z regulowanym blatem.

Celem projektu Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej jest stworzenie w jednym miejscu możliwe najlepszych warunków do ratowania życia pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Działania podejmowane w ramach projektu, służące realizacji wyżej wymienionego celu, polegają na przygotowaniu odpowiedniej infrastruktury w postaci niezbędnej aparatury i sprzętu medycznego, ratującego życie.

Realizacja projektu Szpitala przyniesie długoterminowe korzyści dla pacjentów w postaci zmniejszenia liczby zgonów z powodu nagłych stanów zagrożenia życia, a także w dłuższej perspektywie czasowej - obniżenie liczby skutków powikłań powstających w wyniku wypadków komunikacyjnych, urazów, katastrof naturalnych, budowlanych, pożarów, a z tym z kolei wiąże się szybszy powrót do aktywności zawodowej osób poszkodowanych.