WND-POIS.12.01.00-00-281/08
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH Priorytet XII – Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia Działanie 12.1 „Rozwój systemy ratownictwa medycznego” Projekt pt.:" Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala im. T. Marciniaka we Wrocławiu” nr WND-POIS.12.01.00-00-281/08
Realizacja Projektu odbywa się w oparciu o zawartą w dniu 24 września 2012 r. umowę o dofinansowanie (nr UDA-POIS.12.02.00-00-281/08-00) z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w Warszawie .
Całkowity koszt realizacji Projektu: 3 258 844,99 zł
Koszty kwalifikowalne: 2 388 024,00 zł.
Struktura finansowania realizacji przedsięwzięcia przedstawia się następująco /według wartości brutto/:
- środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2 388 024,00 zł.
- udział własny Beneficjenta: 870 820,99 zł
Okres realizacji projektu: IV kwartał 2012r. – III kwartał 2013r.
W wyniku realizacji projektu został zakupiony następujący sprzęt medyczny: respiratory stacjonarne oraz transportowe, analizator parametrów krytycznych, przewoźny aparat RTG do robienia zdjęć, Platforma ForceTriad z wyposażeniem, bronchoskop, defibrylatory, pompy objętościowe oraz strzykawkowe, aparaty do znieczulenia, kardiomonitory, systemy ogrzewania pacjenta, aparat do ogrzewania płynów infuzyjnych, aparaty USG oraz EKG, ssaki elektryczne, kapnometry, wózki reanimacyjne z wyposażeniem, łóżka reanimacyjne, wózki do przewożenia pacjentów, wózki zabiegowe oraz stoliki zabiegowe z regulowanym blatem.
Celem projektu Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej jest stworzenie w jednym miejscu możliwe najlepszych warunków do ratowania życia pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Działania podejmowane w ramach projektu, służące realizacji wyżej wymienionego celu, polegają na przygotowaniu odpowiedniej infrastruktury w postaci niezbędnej aparatury i sprzętu medycznego, ratującego życie.
Realizacja projektu Szpitala przyniesie długoterminowe korzyści dla pacjentów w postaci zmniejszenia liczby zgonów z powodu nagłych stanów zagrożenia życia, a także w dłuższej perspektywie czasowej - obniżenie liczby skutków powikłań powstających w wyniku wypadków komunikacyjnych, urazów, katastrof naturalnych, budowlanych, pożarów, a z tym z kolei wiąże się szybszy powrót do aktywności zawodowej osób poszkodowanych.