Diagnostyka i leczenie chorób tarczycy i przytarczyc

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
26 czerwca 2019

Z przyjemnością informujemy, że w Szpitalu im. Marciniaka intensywnie rozwija się diagnostyka i leczenie chorób tarczycy i przytarczyc, dzięki czemu Szpital staje się wiodącym ośrodkiem leczenia ww. chorób w naszym makroregionie.

Oddział Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych tutejszego Szpitala wraz z Zakładem Medycyny Nuklearnej od 1997 r. skutecznie diagnozuje i leczy łagodne choroby tarczycy (jodem-131) oraz przytarczyc (diagnostyka obrazowa, biopsja przytarczyc z oceną PTH w popłuczynach, scyntygrafia przytarczyc SPECT-CT).

Od 2016 r. w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej wykonywane są unikalne na Dolnym Śląsku operacje usunięcia przytarczyc ze śródoperacyjnym oznaczeniem PTH. Zwiększa się ilość operacji tarczycy (w tym nawotworów tarczycy) i przytarczyc – jako jeden z nielicznych ośrodków na Dolnym Śląsku Szpital im. Marciniaka wykonuje wszystkie strumektomie w zabezpieczeniu, za pomocą neuromonitoringu.

Wśród znakomitej kadry lekarskiej wykonującej ww. zabiegi znajdują się:

dr hab. n. med. Waldemar Balcerzak,
dr n. med. Tomasz Michalski,
lek. Jakub Targowski,
lek. Agnieszka Kopczyk.

 

Materiał opracowany we współpracy z doktorem n. med. Tomaszem Tomkalskim – Z-cą Ordynatora Oddziału Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-26
Data publikacji:2019-06-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1337