Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Ministerstwo Zdrowia

W dniach 29-31 marca 2017 roku, Szpital im. Marciniaka poddał się Przeglądowi Akredytacyjnemu realizowanemu przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i uzyskał Certyfikat Akredytacyjny wydany przez Ministra Zdrowia.

„Wśród zewnętrznych metod zapewnienia wysokiej jakości świadczeń akredytacja jest najszerzej sprawdzoną na świecie i najskuteczniejszą. Jej rola we współczesnych systemach zdrowotnych polega głównie na wyszukiwaniu zagadnień, które w największym stopniu wpływają na poziom świadczeń i bezpieczeństwo pacjentów. W tych obszarach tworzone są mierzalne kryteria oceny placówek opieki zdrowotnej określonego typu np. szpitali, lecznictwa otwartego, czy zakładów opieki długoterminowej, zwane standardami akredytacyjnymi. Standardy te mają charakter dynamiczny, podlegają okresowej modyfikacji, zależnie od szybkości wywoływania pożądanych efektów. Dzięki temu spełnione jest założenie akredytacji polegające na stałym stymulowaniu do osiągania poziomu optimum, jaki wyznaczają standardy akredytacyjne. Każdorazowo wymogi standardów muszą być na poziomie możliwie wysokim, a przy tym jednak realnie osiągalnym” (źródło: www.cmj.org.pl)

Dnia 5 czerwca 2017 roku, Szpital otrzymał wyrazy uznania i gratulacje od Rady Akredytacyjnej, iż Szpital będąc po raz szósty w procedurze akredytacyjnej uzyskał tak dobry wynik.

Czytaj więcej w: Nasze zaangażowanie w jakość

Zobacz też: Twój Szpital to Szpital Akredytowany - informator dla Pacjentów

Aktualizacja: 2017-08-31

Dawid Łyś
Pełnomocnik Dyrektora ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania